ЛуксембургПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Enteschbach, Flebour, Bourscheid/Buerschent, Diekirch/Dikrech, Diekirch/Dikrech: 9378

9378

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Enteschbach, Flebour, Bourscheid/Buerschent, Diekirch/Dikrech, Diekirch/Dikrech
Површина 1 :Enteschbach
Град :Flebour
Регионот 3 :Bourscheid/Buerschent
Регионот 2 :Diekirch/Dikrech
Регионот 1 :Diekirch/Dikrech
Земја :Луксембург
Поштенски :9378

Други Информации
Јазик :French/German (FR/DE)
Регионален Код :LU-D
ширина :49.91170
должина :6.11349
Временска Зона :Europe/Luxembourg
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Enteschbach, Flebour, Bourscheid/Buerschent, Diekirch/Dikrech, Diekirch/Dikrech се наоѓа во Луксембург. Нејзините поштенски код е 9378.

Другите се е достапен
Enteschbach, Flebour, Bourscheid/Buerschent, Diekirch/Dikrech, Diekirch/Dikrech,9378 ©2014 Поштенски Пребарување