ЛуксембургПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Route d'Arlon, Mamer, Mamer, Capellen/Kapellen, Luxembourg/Lëtzebuerg: 8210

8210

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Route d'Arlon, Mamer, Mamer, Capellen/Kapellen, Luxembourg/Lëtzebuerg
Површина 1 :Route d'Arlon
Град :Mamer
Регионот 3 :Mamer
Регионот 2 :Capellen/Kapellen
Регионот 1 :Luxembourg/Lëtzebuerg
Земја :Луксембург
Поштенски :8210

Други Информации
Јазик :French/German (FR/DE)
Регионален Код :LU-L
ширина :49.63262
должина :6.01948
Временска Зона :Europe/Luxembourg
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Route d'Arlon, Mamer, Mamer, Capellen/Kapellen, Luxembourg/Lëtzebuerg се наоѓа во Луксембург. Нејзините поштенски код е 8210.

Другите се е достапен
Route d'Arlon, Mamer, Mamer, Capellen/Kapellen, Luxembourg/Lëtzebuerg,8210 ©2014 Поштенски Пребарување