ЛуксембургПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Rue des Sangliers, Steinsel/Steesel, Steinsel/Steesel, Luxembourg/Lëtzebuerg, Luxembourg/Lëtzebuerg: 7344

7344

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Rue des Sangliers, Steinsel/Steesel, Steinsel/Steesel, Luxembourg/Lëtzebuerg, Luxembourg/Lëtzebuerg
Површина 1 :Rue des Sangliers
Град :Steinsel/Steesel
Регионот 3 :Steinsel/Steesel
Регионот 2 :Luxembourg/Lëtzebuerg
Регионот 1 :Luxembourg/Lëtzebuerg
Земја :Луксембург
Поштенски :7344

Други Информации
Јазик :French/German (FR/DE)
Регионален Код :LU-L
ширина :49.66783
должина :6.11442
Временска Зона :Europe/Luxembourg
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Rue des Sangliers, Steinsel/Steesel, Steinsel/Steesel, Luxembourg/Lëtzebuerg, Luxembourg/Lëtzebuerg се наоѓа во Луксембург. Нејзините поштенски код е 7344.

Другите се е достапен
Rue des Sangliers, Steinsel/Steesel, Steinsel/Steesel, Luxembourg/Lëtzebuerg, Luxembourg/Lëtzebuerg,7344 ©2014 Поштенски Пребарување