ЛуксембургПоштенски Пребарување
Внесете поштенски код , провинцијата , град, област , улица, итн, од 40 милиони Поштенски податоци за пребарување на податоци

Schaefereder, Wasserbillig/Waasserbëlleg, Mertert/Mäertert, Grevenmacher/Gréiwemaacher, Grevenmacher/Gréiwemaacher: 6695

6695

Адреса И Поштенски Број
Наслов :Schaefereder, Wasserbillig/Waasserbëlleg, Mertert/Mäertert, Grevenmacher/Gréiwemaacher, Grevenmacher/Gréiwemaacher
Површина 1 :Schaefereder
Град :Wasserbillig/Waasserbëlleg
Регионот 3 :Mertert/Mäertert
Регионот 2 :Grevenmacher/Gréiwemaacher
Регионот 1 :Grevenmacher/Gréiwemaacher
Земја :Луксембург
Поштенски :6695

Други Информации
Јазик :French/German (FR/DE)
Регионален Код :LU-G
ширина :49.71433
должина :6.50188
Временска Зона :Europe/Luxembourg
Координирано Универзално Време :UTC+1
Летно Сметање На Времето : Yes (Y)

Онлајн Сајтот

Loading, Please Wait...

Schaefereder, Wasserbillig/Waasserbëlleg, Mertert/Mäertert, Grevenmacher/Gréiwemaacher, Grevenmacher/Gréiwemaacher се наоѓа во Луксембург. Нејзините поштенски код е 6695.

Другите се е достапен
Schaefereder, Wasserbillig/Waasserbëlleg, Mertert/Mäertert, Grevenmacher/Gréiwemaacher, Grevenmacher/Gréiwemaacher,6695 ©2014 Поштенски Пребарување